PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

Join the forum, it's quick and easy

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje,

Latest topics

» Nova parilica
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyčet lis 15, 2015 4:49 pm by sumskivardarac

» Kavez(Ćiba)
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyčet lis 15, 2015 4:43 pm by sumskivardarac

» izrađuje li itko drvene kaveze za gardeline ???potencijalni kupac slike i dimenzije molim ...
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyuto lip 09, 2015 10:41 pm by zlajozd

» Parenje stiglica/cesljugara,ishrana za pripremu i u vrijeme parenja
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyned lip 07, 2015 1:25 pm by dobarloszao

» letelica za ptice
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyuto lip 02, 2015 2:20 pm by dejan77

» Vrsta hrane
splitska tradicija pjeva grdelina Emptysub tra 04, 2015 12:26 am by carduelis carduelis

» splitska tradicija pjeva grdelina
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyčet oľu 05, 2015 6:55 pm by Stipe Grdelin

» Pesma stiglica
splitska tradicija pjeva grdelina Emptyčet oľu 05, 2015 6:46 pm by Stipe Grdelin

» Predstavljanje novih članova
splitska tradicija pjeva grdelina Emptysri vel 18, 2015 12:35 am by sportlive


4 posters

    splitska tradicija pjeva grdelina

    avatar
    Gost
    Gost


    splitska tradicija pjeva grdelina Empty splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Gost uto vel 07, 2012 8:29 pm

    splitska tradicija pjeva grdelina
    Carduelis
    Carduelis


    Broj postova : 4
    Join date : 25.12.2009
    Lokacija : Lovran - HR

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Carduelis sub vel 11, 2012 12:41 pm

    STP cheers

    poslušajte

    arboret
    arboret


    Broj postova : 5
    Join date : 11.02.2012

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  arboret sub vel 11, 2012 1:43 pm

    pozdravljan gospodina carduelids sa žaljenjem cu vam morati napisati kako ova snimka koju ste stavili nije primjer splitske tradicije pjeva.
    ja cu vas sada morati razocarat kada vam recen da je ova snimka nastala od dva tri spojena grdelina u jedno.
    pletiva su jako dobra dok u našoj splitskoj tradiciji gajimo zaljubljenost u zijadu i tomu dajemo naviše znacenja u pjevu grdelina.
    bez dobre zijade ne samo dužinom nego je tu bitna boja ili liricnost te zijade dok to nemamo kod ovoga snimka koje ste vi postavili kao stp.
    obratite pozornost na zijadu odaje dojmom kao da je ispunjena nekakvim mjehurima takva zijada nije dobra ali se sa takvom pticom može dobiti i puno liricnija boja zijade kod naucene mlade ptice.
    Carduelis
    Carduelis


    Broj postova : 4
    Join date : 25.12.2009
    Lokacija : Lovran - HR

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Carduelis sub vel 11, 2012 3:54 pm

    arboret je napisao/la:pozdravljan gospodina carduelids sa žaljenjem cu vam morati napisati kako ova snimka koju ste stavili nije primjer splitske tradicije pjeva.
    ja cu vas sada morati razocarat kada vam recen da je ova snimka nastala od dva tri spojena grdelina u jedno.
    pletiva su jako dobra dok u našoj splitskoj tradiciji gajimo zaljubljenost u zijadu i tomu dajemo naviše znacenja u pjevu grdelina.
    bez dobre zijade ne samo dužinom nego je tu bitna boja ili liricnost te zijade dok to nemamo kod ovoga snimka koje ste vi postavili kao stp.
    obratite pozornost na zijadu odaje dojmom kao da je ispunjena nekakvim mjehurima takva zijada nije dobra ali se sa takvom pticom može dobiti i puno liricnija boja zijade kod naucene mlade ptice.

    Zar u Splitu zadnjih godina,nije bio prvak "pletadur" ? , tić bez zijade (mislim da je to bila 2009 godina)
    Zlaja
    Zlaja


    Broj postova : 9
    Join date : 27.12.2009
    Age : 47
    Lokacija : Svedska

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Zlaja sub vel 11, 2012 3:59 pm

    imao sam negdje jedan snimak koji se zvao split_prvak , potrazit cu ga, mislim da je bilo troduplo/cetveroduplo pletivo samo,nema zijade, ako je to ono sto govorite
    arboret
    arboret


    Broj postova : 5
    Join date : 11.02.2012

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  arboret sub vel 11, 2012 4:44 pm

    Carduelis je napisao/la:
    arboret je napisao/la:pozdravljan gospodina carduelids sa žaljenjem cu vam morati napisati kako ova snimka koju ste stavili nije primjer splitske tradicije pjeva.
    ja cu vas sada morati razocarat kada vam recen da je ova snimka nastala od dva tri spojena grdelina u jedno.
    pletiva su jako dobra dok u našoj splitskoj tradiciji gajimo zaljubljenost u zijadu i tomu dajemo naviše znacenja u pjevu grdelina.
    bez dobre zijade ne samo dužinom nego je tu bitna boja ili liricnost te zijade dok to nemamo kod ovoga snimka koje ste vi postavili kao stp.
    obratite pozornost na zijadu odaje dojmom kao da je ispunjena nekakvim mjehurima takva zijada nije dobra ali se sa takvom pticom može dobiti i puno liricnija boja zijade kod naucene mlade ptice.

    Zar u Splitu zadnjih godina,nije bio prvak "pletadur" ? , tić bez zijade (mislim da je to bila 2009 godina)

    gospodine carduelis nikada u splitu i okolici nije bilo službeno natjecanje pjeva grdelina i to šta ste vi napisali vjerovatno mi ne možete potkrijepiti nikakvom snimkom.sve to što su neke naše kolege pisale po forumima nemojte uzimati zdravo za gotovo.
    oduvjek se u splitu tražio grdelin izricito batuder to znaci da ima nekakav zov,pletivi jedno ili više i na kraju zijada sa kolombarom.
    kada se rece zijada tu nemožemo svaku zijadu ubrojiti kao kvalitetnu najkvalitetnija zijada je ona koja u svojoj izvedbi ne mjenja boju.
    kvalitetna zijada je samo ona koja od pocetka do kraja ide ujednaceno i da je dužinski prolazna.
    sada bih se vratio na ovu vašu 2009 godinu gdje vi govorite da je bio pobjednik pletadur.
    takva ptica se ne cijeni ništa u splitu i okolici i ne vjeruj te pricama koje pricaju nekakvi pocetnici u ovome preljepom hobiju.
    arboret
    arboret


    Broj postova : 5
    Join date : 11.02.2012

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  arboret sub vel 11, 2012 4:48 pm

    Zlaja je napisao/la:imao sam negdje jedan snimak koji se zvao split_prvak , potrazit cu ga, mislim da je bilo troduplo/cetveroduplo pletivo samo,nema zijade, ako je to ono sto govorite

    nemojte se ni truditi jer taj snimak o kojemu vi govorite je snimak jednoga bastarda od prilike 30 godina.
    Zlaja
    Zlaja


    Broj postova : 9
    Join date : 27.12.2009
    Age : 47
    Lokacija : Svedska

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Zlaja sub vel 11, 2012 5:02 pm

    arboret je napisao/la:
    Zlaja je napisao/la:imao sam negdje jedan snimak koji se zvao split_prvak , potrazit cu ga, mislim da je bilo troduplo/cetveroduplo pletivo samo,nema zijade, ako je to ono sto govorite

    nemojte se ni truditi jer taj snimak o kojemu vi govorite je snimak jednoga bastarda od prilike 30 godina.

    snimak o kojem govorim mozda nema veze sa ovim sto govori Carduelis, ali imam snimak (upravo sam ga nasao), snimljen na moj komp 16.Marta 2010 , predpostavljam onda da je snimano ranije,2008/9 , split_prvak , trajanje 30min, veliecina 41MB , samo pletiva
    nema zijade (nije bastard,nego stiglic 100%,glas bastarda se razlikuje,boja je drugacija podpuno)
    arboret
    arboret


    Broj postova : 5
    Join date : 11.02.2012

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  arboret sub vel 11, 2012 5:10 pm

    Zlaja je napisao/la:
    arboret je napisao/la:
    Zlaja je napisao/la:imao sam negdje jedan snimak koji se zvao split_prvak , potrazit cu ga, mislim da je bilo troduplo/cetveroduplo pletivo samo,nema zijade, ako je to ono sto govorite

    nemojte se ni truditi jer taj snimak o kojemu vi govorite je snimak jednoga bastarda od prilike 30 godina.

    snimak o kojem govorim mozda nema veze sa ovim sto govori Carduelis, ali imam snimak (upravo sam ga nasao), snimljen na moj komp 16.Marta 2010 , predpostavljam onda da je snimano ranije,2008/9 , split_prvak , trajanje 30min, veliecina 41MB , samo pletiva
    nema zijade (nije bastard,nego stiglic 100%,glas bastarda se razlikuje,boja je drugacija podpuno)

    stavite splitski prvak mp3 i sve ce vam biti puno jasnije.
    avatar
    Stipe Grdelin


    Broj postova : 3
    Join date : 05.03.2015

    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Stipe Grdelin čet oľu 05, 2015 6:55 pm

    Carduelis mozez li mi poslat snimak od Grdelin batuda Spot za ucenje mladih.
    domazetstipe@yahoo.de

    Sponsored content


    splitska tradicija pjeva grdelina Empty Re: splitska tradicija pjeva grdelina

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: pon tra 29, 2024 11:14 am.