PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

Join the forum, it's quick and easy

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje,

Latest topics

» Nova parilica
Zastita ptica u prirodi Emptyčet lis 15, 2015 4:49 pm by sumskivardarac

» Kavez(Ćiba)
Zastita ptica u prirodi Emptyčet lis 15, 2015 4:43 pm by sumskivardarac

» izrađuje li itko drvene kaveze za gardeline ???potencijalni kupac slike i dimenzije molim ...
Zastita ptica u prirodi Emptyuto lip 09, 2015 10:41 pm by zlajozd

» Parenje stiglica/cesljugara,ishrana za pripremu i u vrijeme parenja
Zastita ptica u prirodi Emptyned lip 07, 2015 1:25 pm by dobarloszao

» letelica za ptice
Zastita ptica u prirodi Emptyuto lip 02, 2015 2:20 pm by dejan77

» Vrsta hrane
Zastita ptica u prirodi Emptysub tra 04, 2015 12:26 am by carduelis carduelis

» splitska tradicija pjeva grdelina
Zastita ptica u prirodi Emptyčet oľu 05, 2015 6:55 pm by Stipe Grdelin

» Pesma stiglica
Zastita ptica u prirodi Emptyčet oľu 05, 2015 6:46 pm by Stipe Grdelin

» Predstavljanje novih članova
Zastita ptica u prirodi Emptysri vel 18, 2015 12:35 am by sportlive


3 posters

    Zastita ptica u prirodi

    punky
    punky


    Broj postova : 9
    Join date : 21.01.2010
    Age : 45

    Zastita ptica u prirodi Empty Zastita ptica u prirodi

    Postaj  punky čet sij 21, 2010 7:18 pm

    Ovo je dobra tema,samo steta sto niko nista nije napisao.
    Ja sam ljubitelj ptica i u svakom pogledu trudim se da ih zastitim u prirodi koliko mogu. To je potrebno posebno zimi.
    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  many uto sij 31, 2012 10:37 am

    ok malo o tome,interesantno je koliko su ptice pametne pogotovo male pjevice,imao sam slučaj kad je zapadao snijeg da su mi došle konopljarke koje su jele divlje bilje i tad sam im ponudio uljanu repicu kao alternativu,isprva nisu ni htjele jsti ali čim bi prva počela pridružile su joj se i druge,bilo ih je dvije da bi drugi dan več taj broj skočio na pet tih pet je dovelo 10 i tako ih je bolo petnaest uz to su i strnadice močvarne,zelenduri i češljugari sa njima halasili po mojem hranilištu,bilo je interesantno koliko su pametne ptice kad ih stisne gla i koliko je jednostavno naučiti pjevicu da dođe i uživati u njoj i u prirodi
    avatar
    Gost
    Gost


    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  Gost uto sij 31, 2012 6:45 pm

    poz momci

    i jasam za to da se zaštitu sve ptice u prirodu,da dođe kraj lovstva ko što je nekad bilo ...evo jasam više prestao da lovim mlade i neoformljene štigliče ,,stare nikada nisam lovio sve dok nisam išao na školovani pjev znači ima 15 godina kako ih školujem ,jasam isključivo hvatao samo za mene a ne za komercijalu ko poneki.ja sam ih držao za školovanje i onaj koi bi mi barem nešto naučio pjev bez škartnih glasova ja bi ga za mene čuvao ..a sa ostalim neke puštao a neke poklanjao ...nisam nikada hvatao više od 20 mladih štigliča a imao sam priliku ne 20 nego 2000 ili 3000 štigliča uloviti za 2 do 3 dana ...i nikada nisam nikom kazao gde i lovim..osim mom prijatelju starom TONI iz mostara ..on je kod nas više od 50 godina u skoplje i tako da imam njegovu školu u vezi svačega što se tiče štigliča i pjeva...ima godinu dana kako sam se učlanio u novoformirano društo za zaštitu egzotičnih ptica..SKOPSKI SLAVEJAR...i počeo sam da uzgajam domače štigliče ..imam 2 ženke koje su proverene i od jedne imam ko za početak 2 štigliča od 2011 godine i oba muška..a ova druga mi je mlada pa ču i nju da parim ove godine


    i to je to ...znači domači uzgoj

    poz svima i želim da i ostali idu na domači uzgoj .....sretno


    Zadnja promjena: Skopski m; pon vel 06, 2012 3:43 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  many čet vel 02, 2012 11:48 am

    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  many čet vel 02, 2012 11:57 am

    zapravo nisam htio niti da završim u lokalnim novinama ali zbog roda morao sam i urodilo je plodom table su gore rode malo zaštičenije,plan mi je platforme za rode,vidikovac za ptice,ljetni i zimski ptičji gosti,skopski imam ja plan i uzgoj domestificiranih slavuja i crvendačai moram reči da je bocka ok ima crve ali nije sve u crvima dapače stalno hranjenje crvima stvara jednoličnost koja udara i na psihu ptice i zato mu ugibaju iznenada ili podivljaju,mora biti slično kao u prirodi raznoliko koliko se može
    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  many ned vel 05, 2012 9:55 pm

    Orao
    Orao
    Admin
    Admin


    Broj postova : 14
    Join date : 23.12.2009

    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  Orao pon vel 06, 2012 1:44 pm

    many,ide to tebe dobro,samo naprid

    Sponsored content


    Zastita ptica u prirodi Empty Re: Zastita ptica u prirodi

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: ned svi 12, 2024 6:23 am.