PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

Join the forum, it's quick and easy

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net

PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje,

Latest topics

» Nova parilica
uzgoj batokljuna Emptyčet lis 15, 2015 4:49 pm by sumskivardarac

» Kavez(Ćiba)
uzgoj batokljuna Emptyčet lis 15, 2015 4:43 pm by sumskivardarac

» izrađuje li itko drvene kaveze za gardeline ???potencijalni kupac slike i dimenzije molim ...
uzgoj batokljuna Emptyuto lip 09, 2015 10:41 pm by zlajozd

» Parenje stiglica/cesljugara,ishrana za pripremu i u vrijeme parenja
uzgoj batokljuna Emptyned lip 07, 2015 1:25 pm by dobarloszao

» letelica za ptice
uzgoj batokljuna Emptyuto lip 02, 2015 2:20 pm by dejan77

» Vrsta hrane
uzgoj batokljuna Emptysub tra 04, 2015 12:26 am by carduelis carduelis

» splitska tradicija pjeva grdelina
uzgoj batokljuna Emptyčet oľu 05, 2015 6:55 pm by Stipe Grdelin

» Pesma stiglica
uzgoj batokljuna Emptyčet oľu 05, 2015 6:46 pm by Stipe Grdelin

» Predstavljanje novih članova
uzgoj batokljuna Emptysri vel 18, 2015 12:35 am by sportlive


3 posters

    uzgoj batokljuna

    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    uzgoj batokljuna Empty uzgoj batokljuna

    Postaj  many čet vel 02, 2012 12:17 pm

    malo slabije zastupljena odnosno nepravedno zanemarena ptica kod nas je prekrasni batokljun(coccostrauthes coccostrauthes)koji je zapravo čest i može ga se vidjeti doslovce u svakoj starijoj šumi ali i u mladoj branjevini u kojoj svija i gnijezda.To je jaka zbijena ptica upadljivog plavičasto sivog kljuna crnog vrha koji je takav u doba parenja u zimsko doba boje mesa,bež.Perje mužjaka i ženke se razlikuje po intenzitetu jer je ženka indentično obojana samo blijeđa od mužjaka,spolna morfologija im je slaba.

    Agresivni su ali i plahi,s obzirom na večičinu izglda da bi trebao biti i pitom i malo plah,međutim zna u krleci pokazati divljinu sličnu,konopljarki ili sjevernoj zebi.Hrana varira od sjemenki koje su svojstvene zebovkama do kostica voča koje su mu omiljene i predstavljaju mu poslasticu.kod razmnožavanja je interesantno da se navodi dva parenja međutim drugo je vrlo rijetko možda u primorskim predjelima.Mladi imaju imaju čudnu karakteristiku da ispadnu iz gnijezda ponekad sa 8 dana.

    U krleci se lako drži uz preduvijet da je ptica domestificirana.Za parenje im se obično pošto je i sigurnije zbog agresivnosti,ponudi volijera u koju se stavljaju pogodna mijesta za gnijezdo koji oni prave od grančica,u tu svrhu je najbolje koristiti,tanke grančice breze ili bukve.Podloga od korijenčića i palminih izbojka.Jaja je od 4-6 i imaju na plavoj podlozi nejednke šare.Inkubacija traje 14 dana,mladi hranjeni pupoljcima i proklijalim suncokretom,te smijesom jaja i manje insektima,brzo napreduju pa su več sa 15 dana izvan gnijezda.tada se još roditelji dugo brinu za mlade koji lete za njima glasno se javljajuči.

    Mislim da su ovo one najbitnije crtice o batokljunu ali ako netko ima svoja iskustva o ovoj lijepoj ptici volio bih da napiše da nešto naučimo.
    avatar
    Gost
    Gost


    uzgoj batokljuna Empty Re: uzgoj batokljuna

    Postaj  Gost ned vel 05, 2012 9:01 pm

    Bravo many majstore Cool
    Grdelin
    Grdelin
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 20
    Join date : 24.12.2009

    uzgoj batokljuna Empty Re: uzgoj batokljuna

    Postaj  Grdelin ned vel 05, 2012 9:15 pm

    many, uzgajaš li Batokljuna ?

    šta misliš o baštardi, grdelin + batokljun ?
    many
    many


    Broj postova : 13
    Join date : 15.12.2011

    uzgoj batokljuna Empty Re: uzgoj batokljuna

    Postaj  many ned vel 05, 2012 9:49 pm

    imao sam batokljune ovo sam nabrzinu napisao da nije prazna tema,imao sam batoklju e ali ne onako kako bi htio,htio sam da ih othranm i da budu toliko pitomi da se mogu uzgajati u krletci poput kanarinaca,dapače sam spario kosa sa drozdom ali to si čuo na drugom forumu,imao sam plan za parenje rimskog goluba sa pismonošom da se dobije letač koji bi bio divovski i to još planiramali batokljun je jako mistična ptica o kojoj bi još mogao pisati i to če biti samo imam malo vremena snimam filmove pa montiram ali stignem ovako malo na forum,vjerujem da če forum oživjeti kad im sstavimo zanimljive materijale,batokljun puta češljugar ,hm bilo bi interesntno zbog boje
    Zlaja
    Zlaja


    Broj postova : 9
    Join date : 27.12.2009
    Age : 47
    Lokacija : Svedska

    uzgoj batokljuna Empty Re: uzgoj batokljuna

    Postaj  Zlaja sub vel 11, 2012 4:03 pm

    Batokljun x Stiglic, to je mozda nesto za izlozbe, nije za pjesme, tako bar ja mislim.

    @eumox , sta ti mislis za ovu kombinaciju?

    Sponsored content


    uzgoj batokljuna Empty Re: uzgoj batokljuna

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: pon tra 29, 2024 12:00 pm.